آموزش کسب و کار اینترنتی

آموزش کسب و کار اینترنتی و آموزش بازاریابی اینترنتی

ویژگی های بازی فکری کودکان

دومین بازی فکری برای کودکان زیر یکسال بازی فکری حلقه هوش است

از دیگر بازی‌های فکری برای بچه‌های زیر یک سال حلقه هوش است. حلقه هوش برای بچه‌های زیر یک سال از یک استوانه باریک که چهار حلقه به ترتیب سایز در آن جای می‌گیرد،‌ ساخته شده است. می‌توانید حلقه‌ها را به دست کودک بدهید و رنگ هر کدام را به او بگویید. نسبت به اینکه کودک شما حتما حلقه‌ها را به درستی سر جایش بیندازد حساس نباشید. همین‌ که هر کدام از آنها را دست گرفته و یاد بگیرد یکی را از دستی به دست دیگر بدهد و آن را داخل انگشتش نگه دارد خوب است.

 

بازی فکری کودکان را متناسب سن انتخاب کنید!

بازیهای فکری کودکان

 

۲- بازی فکری کودکان ویژه سنین ۱ تا ۳ سال

اولین بازی ویژه کودکان یک تا سه سال : بازی فکری برج قورباغه

این اسباب بازی شامل یک صفحه مدور سرسره مانند بلند است که چون روی سر آن یک قورباغه قرار دارد، به آن برج قورباغه می‌گویند. بچه‌ها توپ را توی دهان قورباغه می‌گذارند و توپ از سرسره پایین می‌آید. کودک با این کار یاد می‌گیرد با رها کردن، اشیا از بالا به پایین می‌آیند. دنبال کردن حرکت مدور توپ با چشم، دقت او را به حرکت اشیا افزایش می‌دهد. ضمن اینکه ساده‌ترین قانون فیزیک یعنی نیروی جاذبه را هم کشف می‌کند.

 

دومین بازی ویژه کودکان یک تا سه سال : بازی فکری پازل‌ های چوبی

این پازل‌ها طراحی ساده‌ای دارند. تکه‌های آنها کم بوده و قطعات در هم فرو نمی‌روند بلکه با فاصله از هم در جای خود قرار می‌گیرند. در این بازی کودک فقط باید شباهت تکه‌ای را که در دست دارد با جای آن روی صفحه هماهنگ کند. این پازل‌ها در ضمن مراحل رشد انسان، نام و شکل پرنده‌ها و حیوانات و خیلی چیزهای دیگر را هم به کودک آموزش می‌دهند.

 

3- بازی فکری کودکان مناسب سنین ۳ تا ۷ سال

اولین بازی ویژه کودکان سه تا هفت سال : بازی فکری هوش‌چین

این بازی در چهار رده سنی تعریف شده است. اولین گروه سنی این بازی، رده سنی یک‌ونیم تا سه سال است و به تدریج رده سنی آن بالاتر می‌رود. این بازی شامل یک صفحه متحرک در یک قاب است که عکس‌های حیوانات روی صفحه‌های آن وجود دارد. بچه‌ها باید عکس‌های مهره‌ها را روی صفحه پیدا کنند و در جای خود بگذارند. برای رده سنی بالاتر چیدمان مهره‌ها روی صفحه سخت‌تر و پیچیده‌تر می‌شود.

 

دومین بازی ویژه کودکان سه تا هفت سال : بازی فکری سازه‌ها‌

تنوع سازه‌های بازی در بازار زیاد است.

می‌توانید سازه‌ای متناسب با سن کودک خود انتخاب کنید.

چیدن یک ساختمان یا سازه برای همه کودکان لذتبخش است.

 

 

بازی فکری کودکان را متناسب سن انتخاب کنید!

بازیهای فکری کودکان

 

۴- بازی فکری کودکان ویژه سنین ۵ تا ۷ سال

هر چه سن کودک زیادتر می شود، دامنه انتخاب بازی‌ های فکری افزایش می‌یابد، مانند:

عمو پولدار
دست‌چین
راز جنگل‌
عبور از رودخانه
کیت‌های شیمی

 

 

5- انواع بازی فکری کودکان سنین ۶ سال به بالا

اولین بازی برای کودکان 6 سال به بال بازی فکری دکتر اکتشاف است.

در این بازی فکری دکتر اکتشاف در آزمایشگاه خود مشغول آزمایش می باشد. او باید هرچه سریع تر مواد شیمیایی خیلی خطرناکی را با استفاده از لوله های آزمایشگاهی با هم ترکیب کند. برای اینکار باید سریعتر از سایر بازیکنان توپ های رنگی را داخل لوله های آزمایشگاهی جابجا کنید تا ترتیب توپ ها همان چیزی شود که در کارت های بازی تصویرش وجود دارد. در این صورت شما یک دستیار ویژه برای دکتر خواهید بود و برنده می شوید. دکتر اکتشاف یک نمونه جذاب بازی فکری برای کودکان ۶ ساله است و ازجمله مهارتهایی که با انجام بازی دکتر اکتشاف افزایش می‌یابد، می‌توان به هماهنگی چشم و دست، سرعت عمل، قدرت تطبیق و آموزش حل مسئله به کودک اشاره کرد.

 

بازی فکری کودکان را متناسب سن انتخاب کنید!

 

دومین بازی برای کودکان 6 سال به بالا بازی فکری دست چین است.

بازی دست چین یک بازی فکری پر هیجان ۲ تا ۴ نفره شامل ۲۰ عدد لیوان کوچک رنگی، تعدادی کارت و یک عدد زنگ است. به هر نفر ۵ لیوان با رنگ‌های مختلف داده، و کارت‌ها را در یک دسته به پشت، وسط می‌گذاریم. زنگ هم جایی قرار می‌گیرد که در دسترس همه باشد. هر بار یک کارت رو می‌شود و بازیکنان باید به سرعت لیوان‌ها را بر اساس الگوی نشان داده شده در کارت بچینند. هر کس زودتر این کار را بکند، زنگ را به صدا در می‌آورد و کارت را از آن خودش می‌سازد.

از مهم‌ترین اهداف این بازی تقویت حافظه آنی و حافظه دیداری، افزایش سرعت عمل و قدرت تمرکز به شمار می‌رود.

بازی که سرعت عمل و هوش هیجانی را افزایش میدهد.

اگر بدنبال هیجان کودکان در خانه هستید این بازی را حتما امتحان کنید.

 

سومین بازی فکری برای کودکان 6 ساله بازی قایم موشک کارت ها است.

یک بازی فوق العاده برای تقویت حافظه، بازی گروهی قایم موشک کارت ها است که می توان آن را به عنوان بازی فکری برای کودکان ۶ ساله و بالاتر پیشنهاد داد. در این بازی کارت های تصاویر را بعد از دیدن همه بازیکنان، زیر درپوش های رنگی قایم می کنید و با انداختن تاس رنگی باید با دیدن رنگ روی تاس کارت پنهان شده زیر آن را حدس بزنید.همچنین برای افزایش دقت و تمرکز و آموزش رنگها نیز موثر است.

 

چهارمین بازی فکری برای کودکان 6 ساله بازی فکری ماهی سرخ کوچولو

بازی فکری دیگه بازی جذاب ماهی سرخ کوچولو است. بازیکنان باید اول آن‌ها را از برکه بگیرند و سپس با کمک ماهی سرخ کوچولو آن‌ها را شاد و راهی دریا کنند. این بازی می‌تواند در افزایش سرعت عمل و پرورش هوش هیجانی بازیکنان بسیار مؤثر باشد. روش‌های بازی به طور کامل در راهنمای بازی شرح داده شده است.

 

پنجمین بازی فکری برای کودکان 6 ساله بازی فکری شکلک است.

بازی فکری و گروهی دیگر ،بازی خنده دار و جالب شکلک است.با درآوردن شکلک درست ،کارت ها رو از بقیه بگیر و بیشترین دسته های سه تایی رو درست کن! فوق العاده در روحیه کودک اثرگذار است. بازی شکلک باعث تقویت مهارت های اجتماعی و افزایش اعتماد به نفس در کودک می شود و همچنین به عنوان یک بازی فکری برای کودکان ۶ ساله به بالا و حتی بزرگسالان فوق العاده است.

 

ششمین بازی فکری برای کودکان 6 ساله بازی فکری اشکال سازنده است.

یکی دیگر از بازی های پیشنهادی بازی فکری اشکال سازنده است. این بازی برای آشنایی کودکان با اشکال هندسی رنگی مختلف مثل دایره،مثلث و… درک این موضوع که هر تصویری را می‌توان با ترکیب این اشکال ایجاد کرد ساخته شده است. این بازی حاوی ۲۴ معما در سه سطح ساده،متوسط و پیچیده ، در کنار هر معما تصویری از موضوع مورد نظر وجود دارد تا روند تجسم کودک تسریع شود، هم چنین کودکان می توانند با قطعات مختلف شکل های جدیدی خلق کنند و خلاقیت را هم چاشنی کارشان کنند. که می تواند به عنوان یک بازی فکری کودکان ۶ ساله به حساب آید.

 

هفتمین بازی فکری برای کودکان 6 ساله بازی فکری دو چشمی است.

بازی پیشنهادی بعدی بازی فکری دو چشمی است . یکی از مشکلاتی که بچه های دچار اختلالات یادگیری با آن درگیر هستند. مربوط به دقت و تمرکز حواس می باشد. دوچشمی یکی از بازی هایی است که دقت و تمرکز را افزایش میدهد و همزمان چندین مهارت را تقویت می کند و یک بازی گروهی شاد و هیجان انگیز است. شامل ۲۰ لیوان کوچک در ۵ رنگ، ۳ تاس بازی و ۶ کارت تصویر که برای کودکان در این سن می تواند بازی لذت بخش و آموزنده ای باشد و به عنوان یک بازی فکری کودکان ۶ ساله مناسب است. در واقع هرکس بینی کوچکتری دارد برنده است!

 

بازی فکری کودکان را متناسب سن انتخاب کنید!

 

هشمین بازی فکری برای کودکان 6 ساله بازی فکری باغ وحش هوش است.

بازی دیگر بازی فکری باغ وحش هوش است.
باغ وحش هوش یک بازی فکری یک نفره برای کودکان ۵ سال به بالاست که ذهن آنان را با حل معما در ۶۰ مرحله به زیبایی به چالش می‌طلبد . این معماها برای تقویت تفکر استراتژیک و حل مسئله توسط کودک فوق العاده موثرند و پس از حل هر معما اعتماد بنفس کودک بالا میرود و به عنوان یک بازی فکری برای کودکان ۶ ساله و به چالش کشیدن ذهن و هوش آنها پیشنهاد می شود.

 

نهمین بازی فکری برای کودکان 6 ساله بازی فکری میمون باهوش است.

بازی فکری پیشنهادی دیگه بازی میمون باهوش هست،یک بازی فکری و آموزشی که کودک مفاهیمی مانند تطابق،تضاد،شمارش و شکل اعداد،رنگها،حیوانات و حشرات و مشاغل مختلف را آموزش می بیند و در عین حال سرگرم کننده است و یک بازی فکری برای کودک ۶ ساله هم به شمار میرود.

 

 http://abarkoodak.ir/2019/10/22/%d8%a8%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%81%da%a9%d8%b1%db%8c-%da%a9%d9%88%d8%af%da%a9%d8%a7%d9%86/