آموزش کسب و کار اینترنتی

آموزش کسب و کار اینترنتی و آموزش بازاریابی اینترنتی

۱۵روش برای اجتناب از سقط جنین

چه کسی در معرض خطر سقط جنین است؟

برای درک چگونگی اجتناب از سقط جنین ، مهم است که ابتدا در مورد افرادی که بیشتر از سقط جنین در معرض خطر هستند بیشتر بدانید. در حالی که درست است که از دست رفتن بارداری برای هیچ دلیلی ظاهری اتفاق نمی افتد، عوامل خاصی وجود دارد که باعث افزایش احتمال سقط جنین شما می شود.

 

سقط جنین و علائم وجلوگیری از ان

۱-عامل سن در سقط جنین

احتمال بیشتری دارد شما در سن بلوغ سقط جنین بیشتری داشته باشید،. تحقیقات نشان می دهد تنها در صورتی که شما کمتر از ۳۰ سال داشته اید و احتمال بارداری دارید، احتمال یک سقط جنین وجود دارد. اگر شما بین ۳۵ تا ۳۹ ساله هستید، یکی از چهار شانس تجربه سقط جنین وجود دارد. اگر بیش از ۴۰ سال داشته باشید، احتمال دارد که با یک سقط جنین برخورد کنید.

 

۲- عامل سلامت

وضعیت سلامت فعلی شما نیز احتمال شكستگی شما را تعیین می كند. چاقی، فشار خون بالا، دیابت یا برخی از مشکلات کلیوی دارید، احتمال بیشتری برای سقط جنین دارید. زنان مبتلا به بیماری سلیاک یا مشکلات تیروئید همچنین ممکن است در حین بارداری مشکلاتی داشته باشند. به طور مشابه، شما ممکن است سقط جنین به علت ناهنجاری های رحم و یا شرایط مانند تخمدان پلی کیستیک که هورمون شما تاثیر می گذارد، مدیریت مناسب این شرایط کمک خواهد کرد که بارداری خود را با راه سالم کامل کنید.

 

۳- شیوه زندگی

در حالی که شیوه زندگی نقش مهمی در پیشبرد سقط جنین بازی تاثیر میگذارد ، موارد خاص قطعا می تواند خطر سقط جنین را افزایش دهد. شما ممکن است مشکلات مربوط به بارداری را برای چاق شدن، نوشیدن الکل، سیگار کشیدن سیگار یا مصرف مواد مخدر غیر قانونی مثل کوکائین داشته باشید. مصرف بیش از حد کافئین همچنین ممکن است عوارض ایجاد کند.

۴- STD ها را بررسی کنید

شما احتمالا سقط جنین را در معرض خطر ابتلا به بیماری های جنسی مانند سیفلیس، گونوره و هرپس قرار می دهید. پیشگیری از این مشکلات همیشه برای شما بهتر است که برخی از درمانها را انجام دهید یا به دنبال مشاوره حرفه ای در مورد مفهوم باشید.

۵- توجه به واکسیناسیون را مورد توجه قرار دهید

بنابراین، بهتر است پرونده واکسیناسیون خود را چک کنید یا یک آزمایش خون برای تعیین اینکه آیا شما برای برخی از بیماری ها واکسیناسیون دریافت می کنید. قبل از برنامه ریزی برای یک کودک، این کار را توسط متخصص انجام دهید.

 

۶- اسید فولیک روزانه را بگیرید

اسید فولیک برای جلوگیری از سقط جنین ضروری است. شما باید حداقل ۶۰۰ میلی گرم اسید فولیک روزانه را از چند ماه قبل از اینکه شما قصد دارید که باردار شوید شروع کنید. اسید فولیک نقش مهمی در جلوگیری از نقایص زایمان در نوزادان دارد.

 

۷- رژیم غذایی متعادل را دنبال کنید

در حالی که ویتامین قبل از تولد مهم است، باید اطمینان حاصل کنید که رژیم غذایی شما حاوی انواع مواد مغذی است. خوردن سبزیجات و میوه های تازه برای کاهش خطر ابتلا به سقط جنین میباشد.

سقط جنین و تغذیه

 

۸- ورزش منظم و متوسط

ورزش منظم و متوسط هر چند مهم است که در حین بارداری فعال بمانید، اما بیش از هفت ساعت تمرین با شدت بالا در هفته خطر ابتلا به سقط جنین را افزایش می دهد. شما همچنین باید از حضور در ورزشهای ارتباطی اجتناب کنید .

 

۹- مصرف کافئین خود را کاهش دهید

یکی از مهمترین مراحل برای یادگیری نحوه اجتناب از ناسازگاری است تا از مصرف کافئین خود مراقبت کنید. اگر بیش از ۲۰۰ میلی گرم در روز مصرف کنید، احتمال سقط جنین تا حد زیادی کاهش می یابد.

 

۱۰-  مدیریت استرس بهتر است یادبگیرید

انجام برخی از مراقبه، تمرین تنفس، و یا هر چیزی که کمک می کند تا کاهش استرس را امتحان کنید. احساس آرامش و خوشحالی در دوران بارداری، خطر ابتلا بهسقط جنین را ۶۰٪ کاهش می دهد.

 

۱۱- نظارت بر وزن خود

اگر در حال حاضر چاق هستید و در دوران بارداری وزن بیشتری دریافت خواهید کرد، احتمال بیشتری برای سقط جنین دارید. اگر شاخص توده بدنی شما بیش از ۳۰ باشد، ابتدا باید سعی کنید وزن خود را از دست بدهید. اطمینان حاصل کنید که در دوران بارداری فعال باشید و در فعالیت هایی مانند شنا و پیاده روی شرکت کنید. در صورت لزوم از مشاور خود بپرسید.

 

۱۲- از سیگار کشیدن و نوشیدن الکل دوری کنید

فقط از سیگار کشیدن و نوشیدن الکل در دوران بارداری دور بمانید. سیگار کشیدن برای شما و فرزند شما در دوران بارداری بد است، که ممکن است در معرض سقط جنین باشد. شما ممکن است با مسائل دیگر نیز روبرو شوید، مانند تولد نوزاد کم وزن، زایمان زودرس. به همین ترتیب، الکل ممکن است سبب سقط جنین و حتی آسیب به نوزاد شما شود که باعث عقب ماندگی ذهنی و نقایص مادرزادی می شود.

 منبع : http://himadar.ir/15-ways-to-avoid-abortion/